Rider's Digest (ekramarenko) wrote,
Rider's Digest
ekramarenko

Фольклор

Originally posted by chlorian at Фольклор
В нашому селі діткам розказують казку, яка більше ніде мені не зустрічалася.

Раніше все пшеничне стебло було вкрите зерном від самісінької землі до вершечка. Людям не доводилось тяжко працювати, і голоду ніхто не знав. І так багато було хліба, і так мало його шанували, що одна жінка, коли її немовля обкакалось, схопила зі стола окраєць хліба і підтерла дитину ним.

А Христос побачив те з гори, і дуже образився, що так нехтують люди його дарунками. Тоді простягнув він руку до пшеничного стебла і почав його теребити - знизу догори. Коли те вгледіла Матір Божа і побачила, що вже півколоса полущено, то їй стало шкода людей. Вона підбігла, ухопилася рукою за вершечок пшеничного стебла, не дала дотеребити до кінця і почала благати: "Сину, зупинись, не треба зовсім нищити хліб, залиши хоча б для котика та собачки!" Христос згадав про них, і що вони нічого поганого не зробили, послухався та полишив колос.

Тому тепер зерно на пшеничному стеблі росте лише там, де Божа Матір затисла його у долоні. А хліб треба шанувати, і не слід поводитись з ним зневажливо, бо через те вже було велике горе. А котиків та собачок ми мусимо годувати, і кривдити їх не можна - бо ми їмо їхній хліб. Старі так казали.
Subscribe

 • Йолка

 • Зашифрована поезія

  упд.: як ніхто не хоче розшифровувати, то нехай, так напишу: "Летять журавлі від края свого до України у хмарах білих журавлі працюють люди у…

 • post

  Originally posted by darbu at post Сколько я ни говорю, что Новый год ВСЕГДА кто-то портит не очень люблю НГ, тем не менее, в…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments