Rider's Digest (ekramarenko) wrote,
Rider's Digest
ekramarenko

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ЕКСТРЕННИХ СИТУАЦІЙ

Originally posted by maryxmas at ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ЕКСТРЕННИХ СИТУАЦІЙ
Originally posted by juli_lit at ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ЕКСТРЕННИХ СИТУАЦІЙ
Ірина Коваль https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=855800807795879&id=100000979031219
Друзі мої! Чи знаємо ми насправді, як врятувати своїх дітей у світлі останніх подій? Зібрати повну картинку, зрозуміти що першочергове, що говорити дітям, які речі будуть потрібні (і вони вже повинні лежати на видному місці). А якщо діти будуть в школі чи дитячому садочку, вчителі і вихователі зможуть про них подбати (ви дізнавалися про це)? Запитань дуже багато і це важливо, адже ми з вами повинні захистити своїх дітей. Кожна дитина повинна знати, як діяти, в екстрених ситуаціях. Поки що ми спостерігаємо лише паніку та необізнаність українців, які потрапили під обстріли важкої техніки.
Завтра о 10:05, у Батьківських годинах, на Українському Радіо будемо говорити про режим підвищеної готовності, все що ми повинні знати, треба почути і обов’язково донести це до дітей. В ефірі будуть присутні представники Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій, можливо у Вас є до них запитання. А ще, як рятуються люди під обстрілами, чи готові вони були до таких подій розкаже Nataly Voronkova
Чекаю на ваші запитання та коментарі. Все що стосується цієї ситуації можете писати в ФБ, усі Ваші запитання та побажання озвучу в ефірі. http://promin.fm/online і запрошую вас приєднуватися до обговорення 239-60-19, 14.02.2015 з 10:05 до 11:00.
Максимальний репост, адже це ВАЖЛИВО!!!


Ліля Мусіхіна https://www.facebook.com/vakatsii/posts/778251198921644?fref=nf
Пам’ятка для батьків
ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ЕКСТРЕННИХ СИТУАЦІЙ

1. Спокійні батьки – спокійні діти. Розмовляючи про війну чи іншу екстрену ситуацію варто бути дуже обережним і пильно слідкувати за власними емоційними реакціями, щоб не нагнати зайвого страху на дитину. Чим впевненіше ви говорите, тим в більшій безпеці чується дитина. Тримайте під контролем свій емоційний стан, у разі потреби звертайтесь по підтримку до близької особи чи спеціаліста.
2. Заздалегідь напишіть на окремому листку телефони і адреси найближчих родичів до яких можна потелефонувати у разі, якщо з вами не буде зв’язку. По можливості вивчіть з дитиною цю інформацію (особлива увага для стаціонарних номерів телефону) чи розмістіть її десь на видноті. Маленьких дітей навчіть чітко пам’ятати своє прізвище та адресу. Це варто зробити і без згадувань про особливі обставини, така інформація навіть у мирний час є потрібною.

3. Домовтеся з дітьми та іншими членами сім’ї про місце, де у разі небезпеки ви будете чекати один на одного (тут звірятися із даними МНС про поводження мирного населення під час військових дій).
4. Чим старша дитина, тим більше інформації їй надавайте. Зважайте на те як ви це робите. У ваших словах має бути багато чіткості і впевненості, що все буде гаразд. Чим менша дитина, тим більше ігрового моменту (напр.., імітація гри в хованки). У розмові звертайте увагу на індивідуальні можливості вашої дитини (вікові, емоційні, пізнавальні) сприйняти ту інформацію, яку ви прагнете до неї донести.
5. Якщо є пряма загроза військових дій, разом з дитиною зберіть необхідні речі, облаштуйте місце, де можна перечекати небезпеку. Обов’язково візьміть із собою улюблену іграшку дитини, горнятко чи інший цінний для неї предмет.
6. Не знецінюйте переживань дитини. Якщо вона звертається до вас із своїми страхами, переживаннями, тривогами будьте готові вислухати і максимально підтримати. Якщо дитина задає питання на які у вас немає відповіді або правда не однозначна, не обманюйте. Іноді варто визнати, що є речі, яких ви не знаєте, але зробите все, щоб максимально вберегти себе і рідних.
7. Пам’ятайте про свою безпеку. Часто діти тривожаться, що щось трапиться з батьками чи іншими близькими. Повторюйте, що ви будете максимально обережними. Це дає впевненість дітям, а вам нагадає, що ви відповідальний дорослий, який має ресурс, щоб справитися із складною ситуацією.
8.У разі виникнення небезпеки дитина також має мати певні обов’язки, звісно відповідно до віку (узяти свої заздалегідь спаковані речі, домашню тваринку, вимкнути телевізор чи ін.). Таким чином ми підкреслюємо її важливість для сім’ї, а також у потрібний момент скеруємо увагу на звичні речі і дії, що у свою чергу підвищить впевненість.
9. Будьте готові повторювати свої пояснення про те,як діяти знову і знову. Багаторазове повторення необхідне дітям. При цьому дуже важливим є тілесний контакт. Обіймайте, погладжуйте, притуляйте до себе – вселяйте впевненість і відчуття безпеки.
Наше, батьківське, завдання – привнести в ситуацію багато усвідомлення що і як робити, надати їй чіткості, а відтак і розуміння як діяти. Це допоможе зняти зайвий стрес і надасть впевненості.
практичний психолог Тетяна Кітчак
Tags: in case of emergency, war
Subscribe

 • (no subject)

  https://www.facebook.com/natasya.nagorna/posts/4500181416668875 хочу написати про наших загиблих в оос за ці вихідні до цього сумного переліку…

 • А це в Києві

  Facebook post I guess we need more of this, because it makes you feel so good. Це справжнє і допомагає переживати весь цей жах

 • (no subject)

  Nazar Rozlutsky Після переслуховування аудіокниги Василя Кожелянка "Діти застою", останньої з написаних ним і останньої з прочитаних (переслуханих)…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments