Rider's Digest (ekramarenko) wrote,
Rider's Digest
ekramarenko

Є таке. Так само, як в радянській школі не було мети навчати спілкуванню іноземними мовами, не збиралися й навчати народ якісно висловлювати думки. Бо ж "хто ясно мисліт - ясно ізлагаєт" а кому в тоталітарному суспільстві куди вперлося ясне мислення? Тому розбору членів речення у підручниках надається перевага, а вмінню сформулювати шось путнє у себе в голові и видати це іншій людині у впорядкованому вигляді - вибачайте. Шо вже казати про вміння культурно обговорити якусь тему, не перебиваючи одне одного, слухаючи співбесідника, а не голоси в своїй голові. Тож читаючи іноземні сайти часто маю враження що ми таки ще в цьому сенсі "восьмибітні". І я теж :(

Faina Kaplan на фб:
Пока грузиться видео для художніків, давайте подумаем як трудовстроїть гуманітаріїв.
Для гуманітаріїв в нас дісно нема роботи. Навіть перекладачі залишаться без роботи, бо кожного року гуголь та інші платформи все краще і краще перекладають.
Но давайте подивимось под іншим углом. Українські гуманітарії проживають в країні, де більшість людей не вміє, попросту говоря, балакать. Шо мене імено поразило в США, - це то шо навіть бомжі і алкаші можуть артикулювать свою думку стисло, внятно і доступно. Я вже наводила приклад, як балакає моя родичка-алкоголічка, шо не закінчила навіть середню школу, запила і продає ялинки в сезон, а не в сезон - я не знаю, шо вона робе:
- Я бачу, що вам ніяково бачити мене після мого розлучення з Джефом. Наче я перестала бути вашою родичкою. Але я хочу, шоб ви знали, що непорозуміння між мною і Джефом ніяк не вплива на моє ставлення до його родичів. Тож я сподіваюсь, що і ваше ставлення до мене не зміниться і ми завжди будемо друзями. (Ще раз, це так балакають майже бомжи в США.)
В Україні же даже політичні спікери промовляють як, сука, третьокласники з спєцшколи. Тут непахане поле роботи. Але треба создать двіж, шо переконає політиків, менеджерів, просто людей, шо їх робота потребує спілкування і чіткої комунікації, що бути вербальним - набагато, набагато проще і вигодніше, чим буди невербальним. Приклад двіжу - це як американські стоматологи создали переконання, шо іскуствені вініри в сто раз краще за натуральні зуби і тепер тобі все важче побачить людину зі своїми зубами. Вже скоро буде просто неприлічно ходить з натуральними зубами.
І ви создайте такий двіж. Наприклад, початком буде група на ФБ, де ви виставляєте непоганий спіч політика, критикуєте по шматочкам і кажете як би було краще зробить. Я кажу "непоганий спіч", бо якшо ви візьмете типовий спіч, там нема шо критикувать, там можна токо ржать.
В помощь вам такі прекрасні ресурси з "Курсери", які допоможуть вам розробить методики з викладання мовлення:
https://www.coursera.org/learn/public-speaking
https://www.coursera.org/learn/negotiation-skills
https://www.coursera.org/course/socialpsychology
Глубже
https://www.coursera.org/course/behavioralecon
https://www.coursera.org/learn/model-thinking
https://www.coursera.org/course/networksonline
Це одна з ідей.
Но там досить багато можливостей. Наступного разу напишу, як будуть примінятись гуманітарії в т. з. "емоційному маркетингу".
___________
Я вам даже больше скажу, мущіни, шо в молодості женились на "женщінах, в которих єсть загадка", через 10-20 роков шлюбу починають понiмать, шо женились на невербальних особах, шо просто-напросто не мають навиків оформлення думок у більш-меньш чітку словесну конструкцію. Ну і розводяться, шукають "незагадочних" женщін.
Tags: speaking
Subscribe

 • незвичайний рецептик з фб

  Не факт, що наважусь готувати, але нехай буде для колекції…

 • (no subject)

  Laurentina Gold: - Сегодня делюсь блюдом ГДРовской кухни, в которой, как и у нас во времена дефицита, старались сделать повкуснее и поинтереснее…

 • Що найшла на фб в коментах:

  "Андрій Горбяк: У нас в родині цей сир зветься "скаженина". Наскільки страшно звучить настільки він є смачним. Роблю його так: купую жирний і…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments