Rider's Digest (ekramarenko) wrote,
Rider's Digest
ekramarenko

Ілля спік імбірного печива і дочитав "Гобсека" (в школі задали на зар. літ.), хоча мало що зрозумів, нмд. Олекса смажив і їв млинці, і в захваті слухав "Piano guys".

От про млинці найцікавіше: малий реагує на смачненьке так само, як я - дуже сильно. Не може встояти перед печивком, пельменями, млинцями, піцою etc. etc. І це дуже прикро. В процесі роботи над одним перекладом колись знайшла тред на реддіті, де обговорювали історію відомого породистого бика, від якого отримали сотні тисяч нащадків, і котрийсь експерт сказав, що "stature is extremely heritable" ("будова тіла дуже сильно залежить від спадковості"), і то дуже помітно в нашій родині.

Або десь читала статтю про дресування собак і автор казав, що найлегше з "піщевікамі", які завжди реагують на їжу. Якось так функціонує організм, що ти дуже сильно реагуєш на їжу, отримуєш від неї задоволення, переїдаєш і... хворієш. Я хоч свідомо намагаюсь правильно харчуватись і уникати (і ні біса то мені не дає, якщо шо), а малий просто витрачає кишенькові гроші на смачненьке і росте з точнісінько такою фігурою, як ото була в мене в дитинстві. Як я себе за неї ненавиділа - а від мене, виявляється, мало що залежало.


Або от ще згадала про вагітність: зі старшим, який не в мене вдався, в мене з вагою проблеми не було - я з'їдала грамів 200 супу і відчувала "омг, як я налопалась", і після пологів важила десь 60 кг за зросту 170. Якось гормони дитини, кажуть, впливають на матір. А з меншим можете собі уявити: я + дитина така як я. Ооо, як ми їли вдвох. Найкраща моя вага після тих пологів була 68 і меншої мене вже ніколи не було.

Так що ото зверхньо-презирливе ставлення до товстунів - то десь так само як расизм. Звісно, це не так незворотньо, як колір шкіри, але тобі доводиться весь час долати колосальний тиск власного організму: "жерти!жерти! жерти!" У колишні часи просто не було вільного доступу до зайвої їжі, а з нинішніми можливостями ... мало хто має змогу весь час витрачати величезну частину психічного ресурсу на те, щоб тримати оборону від власного нерозумного тіла. Я не кажу, що треба позитивно дивитись на зайву вагу - вона дошкуляє і нема в ній ніц приємного. Але аж так дуже зневажати товстих - нема ніякого сенсу.
Tags: diet
Subscribe

 • (no subject)

  на фб сьогодні один за одним просто фантастичні пости про Голодомор (як би недолуго не виглядав цей прикметник, застосований до такої страшної теми).…

 • (no subject)

  Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) Винесу сюди, ще одним коментарем про "Ціну правди" (в оригіналі - Mr. Jones): хто не в темі, яка різниця між…

 • (no subject)

  спромоглись.

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments