Rider's Digest (ekramarenko) wrote,
Rider's Digest
ekramarenko

Прочиталось

"Аеропорт" Хейлі та "Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка" Фенні Флегг. Про "Аеропорт" не дуже маю що сказати, норм ок, виробничий роман. Трохи тероризму і суіцидних намірів, але закінчується все добре. А от "Смажені зелені помідори" зайшли краще, ніж очикувала. Місцями дуже зачіпали фрази щодо віку, старіння, суто жіночих соціальних трудношів - боже мій, то я не сама в цьому товчуся. Сподобалось, пішла у вікі почитати про неї - і, виявляється, вона дислексик. Півжиття жила й не знала взагалі що воно таке.
______
"Flagg has spoken publicly about being dyslexic. She has expressed the great challenge of being a writer, saying, "I was, am, severely dyslexic and couldn't spell, still can't spell. So I was discouraged from writing and embarrassed."[16] Even though it was clear that she had an affinity for crafting stories, her dyslexia stalled any possible writing career through most of the 1970s. It wasn't until a teacher spotted a pattern in Flagg's misspelled written answers on Match Game and sent her a note that she understood she had a learning disability. In fact, Flagg said she hadn't even heard of the disorder until she received that note.[17] Eventually, Flagg was able to overcome her fear associated with the disorder and has since completed several novels."
_____
Флегг висловлювалась публічно про свою дислексію. ... "В мене була і є дислексія важкого ступеню. Я не мала і не маю ніяких успіхів з правописом. Це відбивало мені охоту писати і викликало ніяковість." Хоча і ясно було, що вона має схильність до творення історій, її дислексія була перепоною для письменницької кар'єри аж до кінця 1970х, коли одна вчителька побачила певні закономірності у помилках в письмових відповідях Флегг на "Match Game" і надіслала їй записку, що на її думку, Фенні має ось таку особливість. .... Фенні змогла подолати страх, пов'язаний з цим розладом і відтоді написала декілька романів.
_________
Письменник-дислексик - це немовби таке чорненьке почуття гумору у всесвіту.
Tags: читане
Subscribe

 • Смотрели "Дживса и Вустера"

  и после очередной супер-вежливой и изощренной реплики Дживса Илья возопил "аааа! в какую он школу ходил??!!! отдайте и меня туда!!!"

 • (no subject)

  Пішла з малим пройтись увечері, бо за цим усим не побачимо й як абрикоси цвітуть. Говорили про всяке, і я казала, що багато кого взяли за м'якеньке…

 • (no subject)

  Нашли рецепт маффинов из куриного фарша, решили сделать. Я купила все продукты, Илья читает рецепт и кладет в миску что полагается: "фарш - 1 кг,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments